Društvo ljubiteljev starodobnih vozil Vipavska dolina

Društvo ljubiteljev starodobnih vozil Vipavska dolina, s sedežem v Ajdovščini, je bilo ustanovljeno 8. januarja 2004. Ob ustanovitvi je bilo v društvo sprejetih 36 članov iz bližnje okolice. Sedaj je v društvo včlanjenih že okrog 100 članov iz različnih krajev Slovenije. Člani so lastniki lepo urejenih starodobnih vozil. Skoraj vsa vozila imajo certifikat Zveze SVS, kar zagotavlja, da so vsa vozila pravilno in resnično lepo urejena.

Člani društva Vipavska dolina smo do ustanovitve lastnega društva bili včlanjeni v Primorski klub LSV Balilla iz Divače. Klub Balilla je bil prvi klub ljubiteljev starodobnih vozil na Primorskem. Člani kluba iz okolice Ajdovščine smo v okviru kluba delovali kot samostojna sekcija in smo vsako leto v mesecu maju organizirali rally Vipavska dolina.

Smo organizatorji Rally-a Vipavska dolina z vsakoletno udeležbo med 115 in 130 vozili.

dama4

Sestanki društva:
Sestanki so vsako prvo sredo v mesecu ob 19.00 uri na naslovu Vipavska cesta 11a, Ajdovščina (bivša kasarna Srečko Kosovel)