22.12.2023 se nas je zbralo za cel avtobus. Krenili smo skozi Italijo v Beljak ter si ogledali njegove zanimivosti. Glavna ulica ter mestna cerkev in kozarec kuhanega vina. Dovolj, da smo pot nadaljevali do največjega jezera na avstrijskem koroškem, Vrbskega jezera. Najprej postanek na zahodnem delu jezera ,potem pa še na vzhodnem z znamenitim otočkom ,ki to več ni. Na njem pa cerkvica Maria Worth.

 

Končna destinacija pa Celovec . Po ogledu mestnih zanimivosti smo se podali v sam Adventni center Celovca. Stojnice z lokalno hrano in Božičnimi okraski so bili vzdolž celotnega trga. Za vsakega se je kaj našlo. Seveda brez kuhanega vina in klobas z zeljem ni šlo.

 

Ura je kazala ”100” in morali smo domov.

 

Polni dobre volje in lepih vtisov smo se vrnili v Ajdovščino .Tu gre pohvala predsedniku Petru za organizacijo izleta ter Stojanu Stopar, Avtobusni prevozi Stopar in vodički za realizacijo.

 

Branko Vidmar