V pripravah na praznovanje novega leta smo v nedeljo sodelovali tudi člani društva ljubiteljev starodobnih vozil Vipavska dolina. 19.starodobnih vozil se je zbralo pred trgovino Fama v centru Ajdovščine kjer smo svoja vozila postavili na ogled prebivalcem Ajdovščine in pa obiskovalcem sejma ki se je letos zaradi gradbenih del na Lavričevem trgu preselili v obzidje ajdovskega gradu. Tam so se dogajale tudi predstave za otroke, drsališče in tržnica domačih dobrot. Na predstavitvi starodobnikov pa je predsednik društva Peter Ambrožič otroke razveselil tudi z domačimi dobrotami in pomarančami, pozabil pa ni na premražene starše ki so si z zanimanjem ogledovali starodobnike.

 

Dopoldne smo zaključili s okusnim kosilom v gostilni pri Makselnu. S starodobniki pa smo se odpravili tudi v Vipavo in si privoščili še novoletno kavo.

Tajnik Stegovec Zmago