Leto je naokoli in 14.08. je naš predsednik društva Peter Ambrožič, ponovno poskrbel, da nam je bilo lepo. Pri organizaciji tega dogodka sta pomagala tudi Vinko Remec in Branko Vidmar, za vsa tajniška dela, pa je poskrbel tajnik Zmago Stegovec.

 

Kot že naslov našega srečanja pove, naj bi bili v naši karavani starodobniki brez strehe oziroma kabrioleti. Športni duh naših starodobnikov je bil najpomembnejši. Jutranja kavica v Solkanu in že se je 13. čudovitih vozil odpravilo na panoramsko vožnjo do domačega zajtrka v zaselku Avša pod Matajurjem na Turistični kmetiji Jelenov Breg. Po zajtrku smo pot nadaljevali preko Čedada , Tarcenta, Gemone do Trbiža. Ker je bilo v naši skupini kar precej italijanskih lepotcev od Fiata 124, Fiata X 1/9, Alfe Romeo spider, fiata Barcheta in Ferarrija, so nas ob poti navdušeno pozdravljali Italijani, Avstrijski in Nemški turisti pa so se spomnili svoje mladosti ob VW hrošču, Porscheju in Mercedesu. V naši družbi pa je bila tudi ameriška Corvetta, ki je s svojim globokim ladijskim glasom pritegnila prav vse poglede. Pred Trbižem postanek na kavico in kratek klepet, nato pa preko prelaza Predel nazaj v Slovenijo in v čudovit Log pod Mangartom, kjer je bil postanek in kosilo. Pri gasilnem društvu, kjer je tudi znameniti vhod v Rabeljski rudnik, nas je pred kosilom g. Branko Vidmar na račun svojega rojstnega dne, pogostil s šampanjcem. Nato nas je predsednik krajevne skupnosti g. Igor Černuta seznanil z zgodovino kraja in Rabeljskega rudnika. Kosilo je kar prehitro minilo, da bi si lahko povedali vse, kar se je v tem času nabralo, zato smo sklenili, da se ustavimo še na Mostu na Soči, kjer so se iz prtljažnikov starodobnikov pričele na mizici kopičiti dobrote. Čas je bil za odhod in z obljubo, da se naslednje leto spet srečamo, smo se odpeljali vsak na svoj konec. Prevozili smo 350 km v lepi panoramski vožnji.

Branka Polanc