9.10. 2021 smo se končno lahko spet odpravili na izlet. S spoštovanjem vseh PCT pogojev se nas je 35 članov s čudovitim avtobusom podjetja Stopar odpravilo na izlet v Prlekijo. Ob sedmi uri smo se, točno kot se za starodobnike spodobi, odpravili iz Ajdovščine. Postanek za kavo na avtocesti in nadaljevanje poti v Prlekijo je bilo za vse nas zabavno in poučno predvsem zaradi čudovitega vodiča in predlagatelja izleta Ferda, ki nam je vseskozi predstavljal to čudovito pokrajino, kjer je naš vodič preživel svoje otroštvo, njene znamenitosti in posebnosti.

 

Naš prvi cilj je bil ogled muzeja društva Oldtimer Stara Gora v Svetem Juriju ob Ščavnici. Pred ogledom je seveda sledila malica, ki smo jo prinesli s seboj. Kot vedno so članice društva poskrbele tudi za domače pecivo. Muzej, ki so ga po nakupu stare domačije s prostovoljnim delom in prispevki donatorjev obnovili sami člani, predstavlja čudovito zbirko preko 4000 predmetov, ki sama priča o pripadnosti domačinov kulturni dediščini, in ki zajema poleg starodobnih koles, motorjev in avtomobilov tudi orodja, ki so jih nekoč uporabljali pri vsakodnevnih opravilih. Po ogledu je sledilo kosilo v gostišču pri Antonu, kjer so nas prijazno in hitro postregli. Sledil je še ogled Puhovega muzeja v Sakušaku pri Juršincih. Po ogledu muzeja pa je bil čas, da se z avtobusom odpravimo domov. Vmes seveda postanek za kavico, na katero nas je povabil voznik in lastnik avtobusa Stojan, saj je ravnokar postal nono dvojčic. Tu smo se še posladkali s pecivom, ki je ostalo od dopoldanske malice in se odpravili proti domu. Vzdušje v avtobusu smo si popestrili s predvajanjem glasbenih želja in pot je kar prehitro minila. Ob osmi uri zvečer smo prispeli v Ajdovščino in se na avtobusni postaji poslovili s skupno mislijo, da je bil izlet čudovit in da si še v prihodnje želimo odkrivati našo Slovenijo.

 

                                                                                                  Branka Polanc