Nedelja,17.9.2017, vreme ne obeta nič kaj lepega, vendar dobra volja premaga. Gremo v muzej.

 

Okrog osmih dopoldne se nas zbere kakšnih 12 vozil pred garažo kluba. Predsednik kluba in njegova žena nas presenetita ( kot vedno ) s kavo in sladico. Izrečemo si par besed,da se razpoloženje dvigne in gremo v kolono.Preko Cola in Črnega vrha do Logatca,kjer je prva postaja.Ustavimo se na kmetiji  Kranjc.Zelo prijazen gospodar nam ponudi svoje domače dobrote, od mladega sira preko skute do sušene svinjine.Okrepčani nadaljujemo pot v Bistro. Tam nas pričakajo simpatične vodičke .Gremo v muzej tehniške zgodovine.Bivša Kartuzija,danes preurejena v muzej, nam pokaže ves svoj potencial. In ni ga malo.Tekstilni del,lesarski oddelek,zgodovina svetlobe,lovske trofeje in živali….do oddelka,ki smo ga vsi čakali.Avtomobili in motorji. Bogata zbirka starodobnikov s tehničnimi opisi in imeni donatorjev krasijo največji del muzeja. Posebno čast in prostor v muzeju si lasti Rolls Royce letnik 1952 tako imenovani Titov avto. Enako velja tudi za Tomosov del muzeja.Prava paša za oči.

 

Muzej ponuja še mnogo več. Kovačijo, rezalnico furnirja, stare traktorje… z drugimi besedami  nema da nema. Po slabih dveh urah ogleda krenemo na kosilo. Gostilna Jurca pri Vrtnarju  je prava izbira . Kosilo odlično,družba odlična.Ta prava za hec in debato. Pa tudi vreme se je izkazalo za mož beseda. Prav med kosilom se je ulilo.

 

To nam sicer ni pokvarilo razpoloženja, se pa je bližala ura odhoda. 15.00 in povratek domov, prosto po Prešernu.

 

Bil je lep, poučen in zabaven dan. Se priporočamo za še.

 

Branko Vidmar