V nedeljo, 29.9.2019 smo šli na izlet. Zbrali smo se na avtobusni postaji v Ajdovščini. Za cel avtobus nas je bilo. Šilce kačje sline pred odhodom in odrinemo. V Izolo, na ribji piknik z barko. Dobra urca vožnje in že se posedamo po barki. Vreme lepo, dobra volja tudi. Barka krene po slovenski obali mimo Strunjana, Pirana in obrne pred Portorožem nazaj pod Piranski klif. Tu se zasidramo in kmalu zadiši vonj po pečenih ribah. Odlično se poda tudi ohlajena Malvazija. Čas mineva ob medsebojni debati o naših jeklenih konjičkih, vremenu in politiki. Imeli smo celo ”heroja”, ki si je upal skočiti v morje in zaplavati .Tri ure minejo kot bi mignil in moramo se vrniti na kopno. Čaka nas avtobus in ponovimo vajo. (v obratni smeri)
V Ajdovščino se vrnemo pozno popoldan. Ni časa več za nič drugega kot samo še finale odbojke v Parizu. Hitro se pozdravimo in vsak po svoje dalje.

 

Branko Vidmar