V torek 10.4.2018 nas je za vedno zapustila Marija Štrancar, častna članica Društva ljubiteljev starodobnih vozil Vipavska dolina iz Ajdovščine. V prihajajočem pomladnem času nam je v 79. letu  zahrbtna bolezen vzela ženo Štrancar Mirota s katerim sta vedno popestrila naša srečanja in tekmovanja. Marije se bomo spomnili po tem, da je  bila  vedno oblečena v obleke ki so ponazarjale tudi starost avtomobila.

Mirna in vedno pripravljena pomagati je delala kot računovodkinja na Fructalu , in ob delu vodila poslovne knjige mnogim društvom in posameznikom. Aktivna je bila tudi v društvu ljubiteljev starih vozil Balilla v Divači, po odcepitvi društva LSV Vipavska dolina leta 2004 pa je vodila knjige domačemu društu. Na osnovi svojega dela ki ga je prispevala, je bila sprejeta tudi za častnega člana društva.

Na zadnjo pot na ajdovskem pokopališču so jo pospremili mnogi člani društva in prijatelji v spremstvu starodobnih vozil.

 

Društvo LSV Vipavska dolina