Ponedeljek, 12.8.2019 je dan za Prvi Zgoraj brez rally.

 

Iz Ajdovščine do prvega postanka v Solkanu ( na kafetu ) ,kjer so se nam pridružili še člani iz Goriškega območja , smo v lepem in prijetno svežem jutru krenili proti Soški dolini. Po kratkem postanku v Most na Soči , nadaljujemo po Baški grapi do Soriške planine kjer imamo čas za malico.

 

V Bohinj prispemo hitro in preseneti nas velika gužva , zato naredimo le kratek postanek na Ukancu.  Cesta do Bleda je lepa in slikovita . Na Bledu naletimo na prometni  zamašek, zato se brez ustavljanja  odpravimo v Kropo na kosilo.

 

Pot nadaljujemo po Polhograjskih dolomitih mimo Kranja , obvozimo Škofjo Loko , skozi Žiri v Idrijsko Belo. Postanek s prigrizkom ter pogovorom o današnjem dnevu. Vse BP , skratka odlično. Bravo Peter!

 

 

Branko Vidmar

 

 

rbt