V nedeljo, 12.08.2018 je društvo Kareta organiziralo srečanje starodobnih vozil. Zborno mesto je bilo na parkirišču podjetja Mahle v Šempetru. Po vpisu in obilnem zajtrku je pričel tekmovalni del. Nato smo se v koloni vozil ( cca. 120) odpeljali do gradu Kromberk,ker smo si ogledali notranjost gradu.Pot nas je vodila dalje preko Ravnice do jezera HC Avče.Tu so nas postregli z domačim sirom in salamo.Ob prijetnem gorskem vetriču, smo se ne radi podali v dolino Tolmina, čeprav nas je tam pričakala ohladitev s sladoledom. Nadaljevali smo preko Mosta na Soči in se povzpeli na hrib Široko. Pričakal nas je prelep razgled na dolino, glasna narodnozabavna glasba in prijetni gostitelji. Napolnili smo si želodčke s slastnim kosilom in toplimi štruklji. Gostitelji društva so razdelili priznanja, najprej turističnim udeležencem, nato še tekmovalcem.Čeprav je bil za nami zelo vroč dan, smo se podali v dolino s prijetnimi občutki.

 

Iz našega društva so se udeležili srečanja: Rakuša, Dominko,Košuta in Černigoj.