V nedeljo, 14.8.2016, smo se člani LSV Vipavska dolina z veseljem odzvali vabilu turističnega društva Kanal, ki letos praznuje 60 letnico delovanja. Ob tem dogodku je naše društvo prejelo priznanje za dolgoletno sodelovanje in popestritev na vsakoletni prireditvi tradicionalnih skokov v reko Sočo.

 

V večjem številu smo se dopoldan zbrali na njihovi tržnici, od koder smo si šli pod njihovim vodstvom, ogledat naravni park v bližini Kanala.

 

Sledilo je kosilo v gostilni Križnič, nato smo predstavnikom turističnega društva Kanal podelili zahvale in sicer prvo je prejel gospod Ljubo Dolenc za prvo povabilo, ki sega v leto 1999, drugo zahvalo smo podelili občini Kanal, ki jo prejel župan Andrej Maffi, nato pa je sledila še zahvala turističnemu društvu Kanal. Po končanem programu smo si ogledali tradicionalne skoke v reko Sočo.

 

 

kanal